মাৰ বাবে উক্তি | Quotes for Mothers

মাৰ বাবে উক্তি: তাৰ বাবেই মই নিজকে সম্পূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰোঁ, ভগৱানৰ আগত মাকক চিনি পাওঁ।

মাৰ বাবে উক্তি : আপুনি জানেনে যে মা আৰু কন্যাৰ মাজৰ বন্ধন আটাইতকৈ শক্তিশালী? বিজ্ঞানে কয়। আমি আমাৰ মাক সকলোতকৈ বেছি ভাল পাওঁ, আৰু আমি জানো যে আপুনিও বহুত ভাল পায়, গতিকে আমি ভাগ কৰা প্ৰেমক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা কিছুমান শ্ৰেষ্ঠ মাৰ বাবে উক্তি লৈ আহিলো। এই মাতৃ আৰু কন্যাৰ উক্তিবোৰ যিকোনো অনুষ্ঠানৰ বাবেই একেবাৰে উপযুক্ত, এই বছৰ সেই মাতৃ দিৱসৰ কাৰ্ডখনত লিখিবলৈ কিবা এটাৰ প্ৰয়োজন হৱ, আপোনালোক দুয়োৰে সেই মৰম লগা ফটোখনৰ বাবে ধুনীয়া মাতৃ দিৱসৰ ইনষ্টাগ্ৰাম কেপচন বিচাৰিছে নেকি? 

মাৰ বাবে উক্তি

hiuguyguyguy

Table of Contents

যদি আপুনি নিজে শব্দৰ কবি নহয়, তেন্তে আপুনি আপোনাৰ মাৰ বাবে প্ৰিয় উক্তি বোৰে সহায় কৰিব যে আপোনাৰ মা আপোনাৰ বাবে কিমান গুৰুত্বপূৰ্ণ। মাতৃ দিৱসৰ এই প্ৰেৰণাদায়ক উক্তিবোৰে ছোৱালী জনীৰ পৰা অহা মাকৰ বাবে ইমানেই অৰ্থ বহন কৰিব। আৰু যদি আপুনি মাছি চেন্টিমেণ্টেল বস্তুবোৰৰ প্ৰতি একেবাৰে আগ্ৰহী নহয়, তেন্তে চিন্তা নকৰিব মাক ছোৱালীৰ ধেমেলীয়া উক্তি বহুত আছে, কাৰণ আমি সকলোৱে জানো যে মাৰ লগত আমি কৰা এটা ভাল কাম হ’ল হাঁহি। মাৰ দিনটো ধুনীয়া বনাবলৈ ইয়াতকৈ ভাল উপায় আৰু কি হ’ব পাৰে যে তাই আপোনাৰ বাবে কিমান গুৰুত্বপূৰ্ণ সেইটো দেখুৱাই দিয়া এটা মিঠা উক্তিৰে।

মাৰ বাবে উক্তি


হাঁহিৰ পৰা হৃদয়স্পৰ্শী, বাস্তৱিকৰ পৰা প্ৰেৰণাদায়ক লৈকে, লেখক, দাৰ্শনিক আৰু চেলিব্ৰিটি সকলৰ মাতৃ আৰু মাতৃত্বৰ বিষয়ে এই সুন্দৰ উক্তিবোৰে কেতিয়াবা শব্দৰে প্ৰকাশ কৰাটো কঠিন হ’ব পৰা কথাখিনি ধৰি ৰাখিছে।৷
 

মাৰ বাবে উক্তি দিয়া হল়

তোমাৰ মাকক তোমাতকৈ কোনে বেছি ভাল পায়? এই উক্তিবোৰৰ এটাই তাইৰ হৃদয়ৰ লগতে আপোনাৰ হৃদয়খনকো স্পৰ্শ কৰাটো নিশ্চিত।
মা হ'ল আঠাৰ দৰে। দেখা নাপালেও পৰিয়ালটোক একেলগে ধৰি ৰাখিছে।
কেতিয়াবা চাউ মেইন, কেতিয়াবা মেগী, কেতিয়াবা পিজ্জা কিন্তু, মায়ে বনোৱা ৰুটি খাই পেটটো ভৰিব পাৰিলোঁ।
আত্মাৰ সম্পৰ্কৰ এই গভীৰতালৈ চাওক। আমি আঘাত পাওঁ আৰু মায়ে বিষ অনুভৱ কৰে।
ক'লা ডাৱৰৰ দৰে বিপদবোৰে মোক আগুৰি ধৰিলে, যেতিয়া কোনো বাট ওলাই নাহিল, মাকলৈ মনত পৰিল।
মাকৰ পুৰণি চকু দুটাই আৰু একো দেখা নাপায়, কিন্তু বছৰ বছৰ পিছতো তাইৰ চকুত লিখা প্ৰতিটো ইচ্ছা পঢ়িব পাৰিছিল।
তাৰ বাবেই মই নিজকে সম্পূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰোঁ, ভগৱানৰ আগত মাকক চিনি পাওঁ।
তাৰ বাবেই মই নিজকে সম্পূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰোঁ, ভগৱানৰ আগত মাকক চিনি পাওঁ।
পৰিস্থিতিৰ সন্মুখত যেতিয়া আমি বিচ্ছিন্ন নহওঁ, তাই মৌনতাত প্ৰতিটো যন্ত্ৰণা চিনি পায়, তাই মাথোঁ এগৰাকী মাতৃ!
মই শিকি অহা সকলো কথা যিবোৰ জনা যোগ্য, মই মোৰ মাৰ পৰা শিকিলোঁ।
মা পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ধুনীয়া সত্তা।

এই ধুনীয়া শব্দবোৰ আপোনাৰ জীৱনৰ সকলো মাতৃ আকৃতিৰ ক্ষেত্ৰতো প্ৰযোজ্য — আইতা, পেহী আৰু গডমাদাৰৰ ক্ষেত্ৰতো।

মাতৃ দিৱস হৈছে বছৰৰ সেই বিশেষ সময় যেতিয়া আপুনি আপোনাৰ প্ৰথম বেষ্ট ফ্ৰেণ্ড আৰু পৰামৰ্শৰ প্ৰয়োজন হ’লে সদায় তেওঁৰ ওচৰলৈ যোৱা ব্যক্তিজনক উদযাপন কৰিবলৈ পায়। মাতৃ দিৱসতো আপোনাৰ জীৱনৰ আন সকলো আচৰিত মহিলাৰ প্ৰতি আপোনাৰ মৰম দেখুৱাব পাৰি। যদি আপুনি আপোনাৰ মাক, আইতাক বা আপোনাৰ জীৱনৰ আন যিকোনো মাতৃ ব্যক্তিক দেখুৱাবলৈ উপায় বিচাৰিছে যে আপুনি তেওঁলোকক কিমান বিশেষ বুলি ভাবে, তেন্তে মাতৃৰ বিষয়ে এই মৰমলগা উক্তিবোৰ আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়। এই শুভ মাতৃ দিৱসৰ উদ্ধৃতিসমূহ ব্যক্তিগতকৃত মাতৃ দিৱসৰ কাৰ্ড বা বিশেষ মাতৃ দিৱসৰ উপহাৰত যোগ কৰক।

আমি ১০টা যত্নশীল, আৰু মিঠা মাতৃ দিৱসৰ উক্তি সংগ্ৰহ কৰিছো যিবোৰ আপোনাক অনুপ্ৰাণিত কৰা সকলো মহিলাৰ বাবে একেবাৰে উপযুক্ত৷ আপুনি আপোনাৰ মাকক—বা আপোনাৰ জীৱনৰ এগৰাকী আশাবাদী হ’বলগীয়া মাকক—মজাৰ দিৱসৰ উক্তিৰে হাঁহিবলৈ দিব বিচাৰিলেও বা এটা মিঠা কথাৰে আপুনি কিমান গুৰুত্ব দিয়ে তাইক দেখুৱাব বিচাৰিলেও, ইয়াত নিশ্চয়কৈ এটা উক্তি বা বাৰ্তা থাকিব যিটো নিখুঁত আপোনাৰ বাবে. মাতৃ দিৱসৰ কাৰ্ড, ব্যক্তিগতকৃত মগ, বা কাষ্টম ফটো বুকত আপোনাৰ উদ্ধৃতি যোগ কৰি আপোনাৰ মাতৃ দিৱসৰ বাৰ্তাক আৰু অধিক বিশেষ কৰি তোলক যাতে মাতৃ দিৱস শেষ হোৱাৰ বহুদিনৰ পিছত তাই আপোনাৰ ইংগিত ধৰি ৰাখিব পাৰে আৰু প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে৷

মাৰ সৈতে শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ চেন্টিমেণ্টেল উক্তি

সাধাৰণতে মা আৰু মাতৃত্বৰ বিষয়ে মানুহে বহুত ক’ব পাৰে। কিছুমান উক্তি মিঠা আৰু কিছুমান মৰ্মস্পৰ্শী, কিন্তু যিবোৰে সঁচাকৈয়ে ঘৰত আঘাত কৰে, সেইবোৰত সদায় সত্যৰ আঙঠি থাকে।

pppp

Related Posts

সদায় সুধি থকা প্ৰশ্নসমূহ FAQ

মাৰ বাবে আটাইতকৈ ভাল শব্দবোৰ কি?

মাতৃ হ’ল সেইজনী যিয়ে আন সকলোৰে ঠাই ল’ব পাৰে কিন্তু যাৰ ঠাই আন কোনোৱে ল’ব নোৱাৰে।

এগৰাকী মাতৃ কিয় বিশেষ?

মা হৈছে ভগৱানৰ আটাইতকৈ সুন্দৰ সৃষ্টি যাৰ হৃদয় নিঃচৰ্ত প্ৰেমেৰে ভৰি আছে। প্ৰয়োজনৰ সময়ত তাই সদায় থাকে, আকাংক্ষিত সকলো যোগান ধৰে আৰু পৃথিৱীৰ বেয়াৰ পৰা আমাক ৰক্ষা কৰিবলৈ যথেষ্ট যত্ন লয়। এগৰাকী মাতৃৰ মৰমেই হৈছে আপুনি কেতিয়াও অনুভৱ কৰিবলগীয়া আনন্দৰ আটাইতকৈ বিশুদ্ধ ৰূপ।

মাতৃৰ বিষয়ে এটা সুন্দৰ কথা কি?

মই যিখিনি আছো, বা হ’বলৈ আশা কৰিছো, সেই সকলোবোৰ মোৰ ফেৰেস্তা মাৰ ওচৰত ঋণী।\" \"আমি প্ৰেমৰ পৰা জন্ম লৈছো; প্ৰেম আমাৰ মাতৃ।\" \"মাকৰ চকুলৈ চালে গম পোৱা যায় যে সেইটোৱেই এই পৃথিৱীত পোৱা আটাইতকৈ বিশুদ্ধ প্ৰেম।\" \"মা হ'ল তাই যিয়ে আন সকলোৰে ঠাই ল'ব পাৰে কিন্তু যাৰ স্থান আন কোনোৱে ল'ব নোৱাৰে লোৱা.|

এগৰাকী মাতৃ কিয় বিশেষ?

মা হৈছে ভগৱানৰ আটাইতকৈ সুন্দৰ সৃষ্টি যাৰ হৃদয় নিঃচৰ্ত প্ৰেমেৰে ভৰি আছে। প্ৰয়োজনৰ সময়ত তাই সদায় থাকে, আকাংক্ষিত সকলো যোগান ধৰে আৰু পৃথিৱীৰ বেয়াৰ পৰা আমাক ৰক্ষা কৰিবলৈ যথেষ্ট যত্ন লয়। এগৰাকী মাতৃৰ মৰমেই হৈছে আপুনি কেতিয়াও অনুভৱ কৰিবলগীয়া আনন্দৰ আটাইতকৈ বিশুদ্ধ ৰূপ।

মাতৃৰ মূল্য কি?

মাতৃসকল এই গ্ৰহটোৰ আটাইতকৈ নিস্বাৰ্থ মানুহ, জন্মৰ আগতেই সন্তানক ভাল পাবলৈ আৰম্ভ কৰে। এই পৃথিৱীৰ একোৱেই মাতৃৰ প্ৰেমৰ লগত তুলনা কৰিব নোৱাৰি যিহেতু ই আটাইতকৈ বিশুদ্ধ প্ৰকাৰৰ প্ৰেম। মাতৃসকল সন্তানৰ বাবে অভিভাৱক দূত, সদায় তেওঁলোকক ভালপোৱা আৰু সমৰ্থন কৰা।

এগৰাকী মাতৃ কেনেকৈ শক্তিশালী উদ্ধৃতি হ’ব পাৰে?

এগৰাকী শক্তিশালী মাকে যিকোনো পাহাৰ জয় কৰিব পাৰে, নিজৰ সন্তানক কাষত ৰাখি।

আমাৰ জীৱনত মাতৃৰ গুৰুত্ব কি?

এগৰাকী মাতৃয়ে কেৱল সন্তান জন্ম দিয়াই নহয়, গোটেই জীৱন তাক ভালপোৱা, যত্ন লয় আৰু নিজকে নিঃচৰ্তভাৱে সমৰ্পিত কৰে। প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ জীৱনত মাতৃয়ে গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে, কাৰণ তেওঁ কেৱল নিজৰ সন্তানক ভাল পায় আৰু লালন-পালন কৰে। বৰঞ্চ তাই এগৰাকী ৰক্ষক, বন্ধুৰ লগতে অনুশাসনবাদীৰ ভূমিকাও পালন কৰে।

প্ৰকৃত মাতৃৰ উক্তি কি?

মাতৃত্বৰ বিষয়ে উক্তি। “সৰু ল’ৰা-ছোৱালীৰ ওঁঠ আৰু হৃদয়ত ভগৱানৰ নাম মা।

মাতৃৰ প্ৰেম কোন?

এই কথা শুনা মাতৃৰ মৰমক সেইটোৱেই বোলে যিটোৱে প্ৰয়োজন হ’লে নিজে নোখোৱাকৈ শিশুক খুৱাই দিয়ে, বা নিজকে দেখুৱাই নিদিয়াকৈ শিশুটিক খুৱাই দিয়ে, বা নিজে পান নকৰাকৈয়ে শিশুটিক পানীয় দিয়ে।

কোনে মাকক বেছি ভাল পায়?

আল্লাহৰ প্ৰিয় নবী হজৰত মহম্মদ (ছাঃ) য়ে কৈছে যে ঈশ্বৰে তেওঁৰ প্ৰতিজন বান্দাক ৭০ গৰাকীতকৈও অধিক মাতৃক ভাল পায়। সৰ্বশক্তিমান আল্লাহে তেওঁৰ বান্দা অশান্তিত থকাটো নিবিচাৰে।

About the Author

Hi, my name is (Sams Uddin) I am looking forward to writing new things and sending them to you. I have more than 4 years of experience in SEO and have been writing content for more than 6 years. Let me know how you like my content in the comment b…

Post a Comment

Cookie Consent
We serve cookies on this site to analyze traffic, remember your preferences, and optimize your experience.
Oops!
It seems there is something wrong with your internet connection. Please connect to the internet and start browsing again.
AdBlock Detected!
We have detected that you are using adblocking plugin in your browser.
The revenue we earn by the advertisements is used to manage this website, we request you to whitelist our website in your adblocking plugin.
Site is Blocked
Sorry! This site is not available in your country.